Prvá zima na ranči

Prvý sneh napadol okolo 6. decembra 2012. Tak, ako napadol tak vydržal, až do Veľkej noci. Pre kobylky to bola ich prvá zima strávená mimo stajne. Tak sme ich aj na to pomaly pripravovali. Cez deň boli vonku a cez noc v stajni. Mali aj zimnú srsť, ktorá nebola až taká hustá, ako by mala byť.

[tube]B-tqi4aBASk[/tube]

Natalka

Natálka znášala zimu a chlad veľmi dobre, Lutinka s tým mala menší problém. Hlavne, keď pršalo a hneď mrzlo. Nie raz prišla večer trasúc sa do stajne. Tak sme to vyriešili tak, že sme im kúpili nepremokavé deky a keď bola taká situácia, tak sme ich obliekli. Boli krásne, herečky.

Lutina

Náš Max so zimou nemal problémy! Mal riadny kožuch! Veľmi rád sa váľal v snehu. Ani sneženie mu nijako nevadilo, jednoducho je otužilec už od mlada.

Max v snehu

 

No jedného dňa, keď sa sneh raz topil a raz mrzol, nám vytopilo stajňu, kde bývali kobylky. Prišiel veľký odmäk a bolo! Od tej chvíle si kobylky museli zvykať tráviť celé dni vonku. Na noc, keď bol hnusný vietor, dážď alebo mrzlo, sme im dávali deky. Postupom času si už zvykli a teraz im zima vôbec nevadí, dokonca ani Lutinke.

Max v snehu 02

Ovečky strávili väčšinu zimy v stajni, keďže sa v marci 2013 ešte len narodili, boli moc malé na takú zimu.

IMG_0318

Inak zima bola krásna a hlavne dlhá. Po celý čas sme tu mali minimálne 15 cm snehu. Až po Veľkej noci sa sneh rozhodol nás konečne opustiť a privítali sme už rovno leto.