Ovečky

Dnes sme si boli vybrať naše prvé ovečky. Boli sme na družstve, kde ich bolo veľmi veľa. Na prvý pohľad sme zbadali iba veľké ovce a zľakli sme sa, že to majú byť tie, s ktorých si máme vybrať. My sme chceli malé ovečky také 1 – 2 mesačné. Bolo nám jasné, že ak sú už takto veľké do auta ich päť určite nedáme! Ale potom prišiel báčik a ukázal nám tie maličké roztomilé ovečky, ktoré sa skrývali pod svojimi mamami a preto sme ich nezbadali. Báčik nám vybral také, ktoré už mali zúbky, aby zvládli samé žrať. Ovečky sme si naložili do auta (mali tam dosť priestoru) a hurá na ranč! Celú cestu si békali.

IMG_0318

Prvé tri týždne museli stráviť v stajni, aby si zvykli na nový domov. Pomerne dobre to zvládali, vždy keď niekoho započuli ozvali sa, aby sme náhodou na ne nezabudli.

IMG_0482

Hneď ako sa oteplilo, sme rozmýšľali nad výbehom, kde by bol pre ne vhodný. Najskôr sme im vyhradili miesto vzadu na dvore, no neskôr sme im kúpili elektrickú sieťku a premiestnili ich von z dvora. Prvý krát sme museli zobrať ovečku Dolly na vodítko a pomaličky sme sa premiestňovali k výbehu, no za ňou moc nechceli ísť, ale podarilo sa nám ich tam nejako dostať. Na druhý krát sme si dali na vodítko  barančeka Fedora a ovečky za ním bez problémov utekali. Po pár dňoch sa naučili cestu a dnes už chodia samé do výbehu, až na pár vybočení z trasy sa vždy trafia tam kam majú ísť.

IMG_0473

Vo výbehu majú aj prístrešok, pod ktorým sa radi skryjú pred silným slnkom. Očividne sú vo výbehu veľmi spokojné a páči sa im tam.

IMG_0549