Keď kozička Ella prišla k nám

Na náš ranč niekedy v apríli 2013 nám pribudla  strakatá kozička dali sme jej meno Ella. Vyložili sme ju z auta a pustili do ohrady k ovečkám. Čakali sme, ako bude reagovať na naše ovečky. No veru, ale v ten prvý deň sa veľmi neskamarátila s nikým.

IMG_0752

Bola vždy ďalej od ovečiek. Tak sme to vnímali, ako prvý zoznamovací deň. Na druhý deň nás už prekvapila, keď sa pomaličky pridala ku stádu ovečiek. Keď ovečky si išli ľahnúť pod strom išla s nimi, ak išli k vode išla tiež s nimi…a tak pomaličky sa k ním pridala, večer sme ju už videli v strede ležať medzi ovečkami.

Na ďalší deň ráno už bola ona vedúca stáda a ovečky začali chodiť za ňou.

IMG_0780

Pekne sa udomácnila.  Skákala po strome, ľahla si pod voz, sem tam aj s barančekom si pobehala. Teraz si už pekne zvykla žiť v stáde oviec a ona im velí, ako hlavná šéfka.

IMG_0762

Jedného dňa, keď sme vyšli vonku pozrieť naše kobylky i ovečky sa nám naskytol úžasne veselý pohľad. To čo sme videli už ani tak skoro neuvidíme. Do Maxovej veľkej búdy vošla na kontrolu kozička Ella. Max tam mal evidentne poriadok, lebo vyšla spokojne z búdy von. Pre istotu urobili kontrolu aj ovečky pekne jedna po druhej.