Sadenice alebo príprava na záhradku

Nakoľko už prichádza jar a otepľuje sa, ukázala sa nám s pod snehu aj záhradka, ktorú sme si minulý rok vyrobili.. Začali sme  sa rozhodovať čo budeme sadiť. Po minuloročných skúsenostiach sme sa poučili čo, koľko a kde máme sadiť.

Tento rok budú našu záhradku okupovať rajčiny, uhorky, červené papriky, reďkovky červené, biele, mrkva, petržlen, cibuľa a nesmieme zabudnúť na zemiaky a kukuricu. Ako prvé treba myslieť na rajčiny a papriky.

Na etiketách od semiačok bol napísaný mesiac sadenia marec. Po rozhovoroch s odborníkom na pestovanie (babka), sme sa do toho pustili.

IMG_0183

Čo budeme potrebovať:

Semiačka (v  našom prípade paprika červená, cherry paradajky, paradajky)

Zeminu

Kelímky od jogurtov (tie sme si začali odkladať od nového roka)

Vodu

IMG_0187

Ako prvé si nachystáme do kelímka zeminu, ktorú si poriadne zalejeme aby bola vlhká.

IMG_0188

Vkladáme semiačka. V mojom  prípade som dal na radu babky a sadil po dvoch semiačkách. Nezdá ale s tými semiačkami je to riadna papračka.

IMG_0193

Nakoniec zasypeme kelímok 1-2cm zeminy a utlačíme. Vodou len tak decentne polejeme. Postupne si takto pripravíme všetky sadenice, ktoré neskôr použijeme na základ  do záhradky.

IMG_0198

My sme si pripravili 12 semiačok paprík, 46 semiačok rajčín, 12 semiačok cherry paradajok a 18 skorých rajčín.

IMG_0203

Musíme ich držať na svetle a v teple. My ich budeme dávať cez noc pod radiátor a cez deň na okno.  Budeme  sledovať ako rastú a polievať, ako poznám moju manželku tak sa im bude aj prihovárať.