Príprava na príchod kobyliek

V polovici septembra 2012 sme sa prihlásili do jazdeckej školy neďaleko Zvolena. Tam sme sa zoznámili s našimi kobylkami Nataly a Lutien. Na Luty sme začali prvé naše hodiny jazdenia. S Natálkou sme sa zoznámili neskôr.

Naša trénerka sa zmienila o predaji Natálky a tak sme začali uvažovať o ich kúpe. Keďže Natálka nemohla odísť k nám sama tak nám trénerka ponúkla na predaj aj Luty. Po dlhých úvahách sme sa rozhodli, že si kobylky kúpime.

A tak sa začala dlhá príprava na ich príchod. Museli sme oplotiť celý pozemok, kde sa budú pohybovať. Oplotenie sme mali urobené asi za týždeň Po bývalom majiteľovi nám ostala stará stajňa, ktorú bolo treba vymaľovať a rozdeliť na dva boxy. Dlho sme vymeriavali boxy, aby tam kobylkám bolo dobre a mali dostatok mesta. Predelili sme to dvoma stĺpmi na ktoré sme pribili dosky a dvere medzi boxami.

Po dlhom očakávaní nastal deň D (29.11.2012) – preprava kobyliek! Trénerka mala prepravník pre kone, takže nám ich priviezla skoro až na ranč. Na ranč vedie poľná, ale mapovaná cesta. Vtedy nám akurát pršalo, takže cesta bola blatová a s prepravníkom sme sa nedostali priamo až k nám. Kobylky sme museli vysadiť pod kopcom a pešo si odkráčať cca 1,5 kilometra.

Čo sa týka Natálky, tak prepravu zvládla perfektne len Lutinka bola trošku nervóznejšia, lebo toho veľa neprecestovala, čo sa o Natálke povedať nedá. Natálka je veľká cestovateľka a na Slovensko prišla až z Holandska, takže cestovanie jej vôbec nerobí problém.