Naše políčko

Rozhodol, že skúsim začať farmárčiť a to konkrétne s traktorom na poli. Nakoľko máme kone rozhodol som sa zasiať ovos a ako podsev konskú trávu. Síce neskoro začať tento rok rozmýšľať o poli, nakoľko všetci správny farmári majú zorané na zimu, sme sa do toho pustili. Na túto najťažšiu prácu sme si zavolali mocný traktor s troj-pluhom. Naše hektárové pole mal hotové za necelé 2 hodiny.

Na ďalší deň už nastala práca pre mňa. Skoro celý deň na traktore s bránami (veľké hrable za traktor).. Pole nebolo orané už osem rokov, takže som bránil do zbláznenia aby pole pekne vyzeralo. V našom vozovom parku bohužiaľ nieje sejačka, takže sme sa do toho pustili ručne. Rozhádzali sme 1,5 metra (150 Kg) ovsu. Počas siatia nám začalo pršať čo nás veľmi potešilo. Potom som to znova pobránil (zahrabal).

IMG_0569

O pár dni sme ešte dosiali trávu. Aby sem nehádzali veľa trávi tak sme si namiešali zmes z trávy (35 Kg), liadku – hnojivo (200Kg) a piesku (200 Kg).

Na záver už len finálne po-bránenie a po-valcovanie. Celá práca trvala asi 3 dni. Po pár dňoch už bolo vidieť prvý ovos. Horná fotka je po 2 týždňoch.